Odzież kucharska

Wyświetlanie 1-12 z 32 wyników 32 produkty
Koszulka męska Original Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL
17,90 zł
Koszulka damska Ladyfit Original Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XS / XXL
17,90 zł
Koszulka męska ICONIC 150g z odrywaną metką Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL
22,90 zł
Koszulka damska ICONIC z odrywaną metką Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XS / XXL
22,90 zł
Koszulka męska Heavy Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL
23,90 zł
Koszulka damska Valueweight Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XS / XXL
23,90 zł
Koszulka męska Valueweight Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL
24,90 zł
Koszulka męska Original V-neck Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL
24,90 zł
Koszulka męska Slim Fit Russell
S / M / L / XL / XXL
26,90 zł
Koszulka damska Slim Fit Russell
S / M / L / XL / XS
26,90 zł
Koszulka damska Iconic V-Neck Fruit of The Loom
S / M / L / XL / XS / XXL
27,90 zł
Koszulka męska Valueweight V-Neck Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL
27,90 zł

Odzież kucharska – niezbędna do komfortowej i bezpiecznej pracy

Odzież kucharska – niezbędna do komfortowej i bezpiecznej pracy

Odzież kucharska jest bardzo ważnym elementem wizerunku pracowników branży gastronomicznej. Lokale zajmujące się tego typu działalnością muszą spełniać ściśle narzucone standardy. Poza wymogami dotyczącymi higieny kluczowe są też te w zakresie estetyki. Odzież dla kucharzy pozwala ujednolicić ich wizerunek, co przekłada się na spójność samej restauracji. Schludne ubrania dla kucharzy wpłyną na postrzeganie ich jako profesjonalistów znających się na swoim fachu.

Ubrania kucharskie są ważne w kontekście zachowania bezpieczeństwa w miejscu pracy. Profesjonalna odzież pozwoli pracownikom zachować higienę na stanowisku, a także będzie pełniła funkcję ochronną. Kucharze mają bowiem stały kontakt z żywnością oraz jej obróbką, a o wypadek w takim miejscu nietrudno. Odzież kucharska jest produkowana z materiałów, które wykazują się wytrzymałością, odpornością na plamy i wysokie temperatury.

Odpowiednio dobrana odzież dla kucharzy zapewnia komfort pracy. Nie krępuje ona ruchów, a jej schludny wygląd przekłada się na lepsze samopoczucie pracowników. Nienaganna prezentacja personelu stanowi świetną wizytówkę restauracji. Ubrania dla kucharzy zapobiegają wzmożonemu poceniu się, które dla wielu osób mogłoby być krępujące.

Odzież kucharska - często zadawane pytania (FAQ)

Jak dobrać odzież kucharską do indywidualnych potrzeb?

Ubrania kucharskie występują w wariantach skierowanych do kobiet i mężczyzn, dlatego spełnią wymagania obu płci. Każdy ma szansę zakupić odzież dla kucharzy w odpowiednim rozmiarze – dostępne są zarówno te bardzo małe, jak i większe. Nie trzeba się więc obawiać, że ubranie nie będzie dostosowane do potrzeb pracownika. Ponadto te elementy ubioru występują w wielu kolorach – klasycznej bieli, czerni i szarości, ale też w wielu wyrazistych odcieniach.

Jakie są cechy ubrań dla kucharzy?

Kucharze rzadko pojawiają się w tych miejscach w restauracji, które odwiedzają klienci. Przez większość czasu przebywają w parnych pomieszczeniach. Właśnie dlatego ich ubrania muszą być wygodne, zapewniać swobodę ruchów, a także wyróżniać się wyglądem, by kucharzy dało się łatwo odróżnić od innych pracowników. Powinny chronić przed ubrudzeniem i przepoceniem.

Co wchodzi w skład ubrań dla kucharzy?

Podstawą ubioru kucharzy są gwarantujące swobodę ruchów spodnie. Charakterystyczne bluzy umożliwią z kolei odróżnienie ich od reszty personelu. Ponadto przydatna jest zabezpieczająca włosy czapka kucharska. Dodatkową ochronę przed ubrudzeniem zapewni fartuch kucharski. Ubrania powinny mieć pojemne kieszenie pozwalające na schowanie przydatnych akcesoriów.