Odzież piekarska

Wyświetlanie 1-12 z 32 wyników 32 produkty
Koszulka męska Original Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL
17,90 zł
Koszulka damska Ladyfit Original Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XS / XXL
17,90 zł
Koszulka męska ICONIC 150g z odrywaną metką Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL
22,90 zł
Koszulka damska ICONIC z odrywaną metką Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XS / XXL
22,90 zł
Koszulka męska Heavy Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL
23,90 zł
Koszulka damska Valueweight Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XS / XXL
23,90 zł
Koszulka męska Valueweight Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL
24,90 zł
Koszulka męska Original V-neck Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL
24,90 zł
Koszulka męska Slim Fit Russell
S / M / L / XL / XXL
26,90 zł
Koszulka damska Slim Fit Russell
S / M / L / XL / XS
26,90 zł
Koszulka damska Iconic V-Neck Fruit of The Loom
S / M / L / XL / XS / XXL
27,90 zł
Koszulka męska Valueweight V-Neck Fruit of the Loom
S / M / L / XL / XXL / 3XL / 4XL / 5XL
27,90 zł

Odzież piekarska - trwała i estetyczna

Odzież piekarska musi być przystosowana do pracy w wymagających warunkach. Każde ubranie dla pracowników branż związanych z gastronomią musi bowiem spełniać wymogi z zakresu higieny oraz estetyki. Wybierając odzież dla piekarzy należy więc zwrócić uwagę na kwestie takie jak ekonomia i bezpieczeństwo. Zapewni to pracownikom komfort w trakcie wykonywania obowiązków.

Ubrania dla piekarzy muszą być przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Właśnie dlatego należy sięgać po te wykonane z solidnych materiałów i wysokiej jakości nici. Warto mieć na uwadze, że pracownik spędza w takim ubraniu większość czasu w ciągu dnia, dlatego musi ono zapewniać mu maksymalną wygodę. Zagwarantują ją ubrania piekarskie dopasowane do sylwetki, które jednak nie będą zanadto obcisłe.

Pracownik powinien stanowić najlepszą wizytówkę firmy. W branży piekarskiej umożliwi to wyposażenie personelu w odpowiednie elementy garderoby. Jej pracownicy są narażeni na uszkodzenia ciała spowodowane kontaktem z obrotowymi elementami maszyn, gorącym piecem czy ostrymi krawędziami blatów. Odzież dla piekarzy powinna więc gwarantować personelowi niezbędną ochronę.

Odzież piekarska - często zadawane pytania (FAQ)

W jaki sposób odzież dla piekarzy zapewnia bezpieczeństwo?

Piekarnie muszą przestrzegać przepisów HACCP, które pozwalają zapewnić pracownikom bezpieczeństwo. Obejmują one również ubrania dla piekarzy. Najlepiej, by taka odzież nie posiadała zewnętrznych kieszeni i była w białym kolorze. Powinna również być zapinana na wygodne i trwałe napy, dzięki którym możliwe będzie jej szybkie zdjęcie w przypadku zaplątania się w części ruchome maszyn.

Co wchodzi w skład odzieży piekarskiej?

Ubrania piekarskie obejmują schludne i estetyczne bluzy, a także wytrzymałe fartuchy. Są one wykonane z wysokiej jakości tkanin umożliwiających użytkowanie przez wiele lat. Dostępne są też spodnie piekarskie dostosowane do potrzeb obu płci. Przydatny element stanowią czapki, w tym furażerki, czapki z siatką i siatki na głowę. Dzięki nim nie trzeba obawiać się ryzyka wpadnięcia włosów do wytwarzanego pieczywa. Bezpieczeństwo zapewniają specjalne, antypoślizgowe buty.

W jakim kolorze powinna być odzież piekarska?

Najlepiej, by ubrania dla piekarzy były w kolorze białym. Umożliwi to zachowanie najwyższych standardów higieny i bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem odzieży w tej kolorze jest jej schludny wygląd. Pozwoli ona zachować jednolity wizerunek pracowników piekarni. Poza standardowym, białym ubraniem, dobrym wyborem będzie również odzież piekarska w kolorze błękitnym czy seledynowym.